Kadın Sanat Atölyesi El Sanatları sergisi açtı
Kadın Sanat Atölyesi El Sanatları sergisi açtı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Bağlar Belediyesi’ne bağlı Kardelen Kadın Evi Kadın Sanat Atölyesi, Kayapınar Cigerxwîn Kültür Merkezi’nde el sanatları sergisi açtı.

Kardelen Kadın Evi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Kardelen Kadın Evi Kadın Sanat Atölyesi kursiyerleri, el emeği göz nuru olan çalışmalarını Kayapınar Cigerxwîn Kültür Merkezi’nde sergiledi. Serginin açılış kurdelesini Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Başkan Yardımcısı Derya Tamriş ve Kardelen Kadın Evi çalışanı Ayten Çetiner kesti. Cam boyama, dekoratif ev eşyası, tel kırma, ebru ve takı, gibi birçok ürünün bulunduğu serginin açılışına kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Sergiyi gezen ve yapılan çalışmaları tek tek inceleyen Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Kadın Sanat Atölyesi’ne devam eden kursiyer kadınların, yüreklerinden gelen güzellikleri eşyalara yansıttığını vurgulayarak, bu serginin dayanışmanın ve ortaklaşmanın güzel bir örneği olduğunu söyledi.

Sergi 8 Mart’a kadar açık


Kadın Sanat Atölyesi’ndeki kurslara devam eden kadınları çalışmalarından dolayı tebrik eden Baran, “Hepinizin 8 Mart’ını şimdiden kutluyorum. Çok büyük emek verdiğinizin bilincindeyiz. Bu yılki 8 Mart bizler açısında daha farklı ve daha anlamlı. Çünkü 100.yılını kutluyoruz. Büyük bir coşkuyla daha fazla örgütlülük ve özgürlük bilinciyle geçmesini diliyorum. Bütün kadınlara bundan sonraki etkinliklerinde başarılar diliyorum” dedi. Kadın kursiyerlerin yapmış olduğu El Sanatları Sergisi 06–08 Ağustos tarihleri arasında açık olacak.Tarih : 08.03.2010 Okunma :
Bu içerik toplam 1820 defa okunmuştur.

Bu Yazıyı Paylaşın

E-BULTEN

Abone olun bütün haberler ve etkinlikler emailinize gelsin.

SOSYAL MEDYA

Belediyemizi twitter,facebook gibi sosyal ağlardan takip ediniz.

BIZE YAZIN

Her türlü öneri dilek ve şikayetlerinizi bize yazın.

ÇAĞRI MERKEZİ

444 33 21