Göletli Park’ın temeli atılıyor
Göletli Park’ın temeli atılıyor

Diyarbakır’ın ilk Göletli Park’ının temeli atılıyor. Bağlar Belediyesi tarafından yapılan parkın temel atma töreni, Çarşamba günü üst düzey bir katılım ile gerçekleştiriliyor.

Dev projelerinden birini daha hayata geçiren Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi Yenihal karşısında yapımına başladığı Göletli Park’ın resmi temel atma törenini Çarşamba günü yapacak. Saat 18.30’da başlayacak olan törene, belediye başkanları ve STÖ temsilcilerinin yanı sıra Diyarbakır milletvekilleri de katılacak.


Bir süredir şehrin dört bir yanındaki Billboardlarla duyurulan ve yapımı halk tarafından heyecanla beklenen park, 55 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. 10 dönümü gölet olacak park, Diyarbakır’ın ilk “Su Parkı” olma özelliğine sahip. İçine bir tane büyük ada kafeteryası, yarımada şeklinde bir amfi tiyatro 3 ayrı kafeterya, büfe, yürüyüş yolları ve oturma grupları yapılacak olan parkta ayrıca küçük bir ada da olacak. Deniz bisikleti ile gölette gezintiye çıkılabilecek olan parkın yeşil alanları da yurttaşlara dinlenmek için farklı bir alternatif sunacak.
Öte yandan tören için hazırlıklarını sürdüren Bağlar Belediyesi, tüm yurttaşlarını temel atma törenine davet ettiğini açıkladı.Tarih : 18/07/11 Okunma :
Bu içerik toplam 4585 defa okunmuştur.

Bu Yazıyı Paylaşın

E-BULTEN

Abone olun bütün haberler ve etkinlikler emailinize gelsin.

SOSYAL MEDYA

Belediyemizi twitter,facebook gibi sosyal ağlardan takip ediniz.

BIZE YAZIN

Her türlü öneri dilek ve şikayetlerinizi bize yazın.

ÇAĞRI MERKEZİ

444 33 21