English Kurdi Türkçe
251 93 00

T.C. DİYARBAKIR BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞININ İ L A N I D I R

30.11.2016

Sayı       : 24723074-2 

Konu     : Meclis Çalışması        

 29.11.2016 

T.C.

DİYARBAKIR BAĞLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞININ

İ L A N I D I R

 

Belediyemizin Aralık -2016 Meclis Toplantısı, 05 Aralık 2016 Pazartesi günü saat: 10.00\'da Ana Hizmet Binamız Meclis Toplantı Salonunda yapılacak olup, gündem maddelerinin ilişikte sunulduğu hususunu;

Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.

EK  : Meclis Gündemi (1 Sayfa)                                                     

Birsen KAYA AKAT

Belediye  Başkanı

29/11/2016 Düzenleyen : N.KILIÇ

29/11/2016 Yazı  İşl. Müd.V.EĞE

GÜNDEM                            :                                                                                                05/12/2016

1- Meclis Üyelerinden, Ramazan ÖZÇELİK imzalı “Belediyemiz sınırlarında bulunan Alipınar ve Körhat Mahallelerinde tatlı ve pastane imalathanelerin denetlenmesi ”ne ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

2- Meclis Üyelerinden, İzzet ASLANLI imzalı “Belediyemiz Bağcılar Mahallesinde bulunan caddelerin genişliklerinin incelenip araştırılması“ na ilişkin İmar ve  Şehircilik Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

3- Meclis Üyelerinden, Ayfer ÖZSOY ve Perihan AKTAŞ imzalı “Belediyemiz sınırlarında bulunan Yeniköy Mahallesinde yaşayan vatandaşların sorunlarının araştırılıp incelenmesi ”ne ilişkin Halkla İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

4- Meclis Üyelerinden, Selma SÜRER imzalı “Belediyemiz Solin Çocuk Evinde yapılan Kültürel ve sanatsal çalışmaların incelenip araştırılması“na ilişkin  Kültür Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi. 

5- Meclis Üyelerinden, Pervin AYLİ imzalı “Belediyemiz sınırlarında bulunan engelli çocukların sorunlarının incelenip araştırılması“ na ilişkin Engelliler Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi. 

6-İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 24.10.2016 tarih ve 648 sayılı ”Yönetmelik“e ait İnceleme ve Araştırma  Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

7-Meclis Üyelerinden, Nezire BARAN imzalı “Belediyemiz Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün 2016 yılı içinde yapmış olduğu çalışmaların  incelenip araştırılması“ na  ilişkin Plan Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

8-Meclis Üyelerinden, Felat ÖZSOY ve Cibrahil KURT imzalı “Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü emrinde görev yapan personellerin eğitim durumlarının  araştırılması“ na  ilişkin Eğitim ve Araştırma  Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi. 

9- Yazı İşleri  Müdürlüğünün 23/09/2016 tarih ve 517 sayılı” Mahalle kurulması“ na  ait İnceleme ve Araştırma  Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

10-Meclis Üyelerinden, Yüksel ALMAS ve Nevriye ÇUR imzalı “Belediyemiz sınırlarında bulunan Batıkarakoç  Mahallesine bağlı Yarımtaş Köyünde çocuk yaşta evliliklerle ilgili araştırma yapılması’ na  ilişkin Kadın Sorunlarını Araştırma  Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

11-Meclis Üyelerinden, Şenay PEKTAŞ ve Naşide TOPRAK imzalı “Belediyemiz Spor Kulübü Futbol alt yapısının çalışmalarının araştırılıp incelenmesi” ne  ilişkin  Gençlik ve Spor   Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

12-Meclis Üyelerinden, Halime BAYRAM imzalı “Belediyemiz sınırlarında bulunan Nevroz Parkında kadın, çocuk ve engellilere kulanım alanlarının uygun olup olmadığının incelenip araştırılması“na ilişkin Kadın Erkek Eşitlik  Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

13-Mali Hizmetler Müdürlüğünün 25.10.2016 tarih ve 755 sayılı ”Tarife Cetveli“ ne

ilişkin Plan Bütçe ile İmar ve Şehircilik Komisyonları tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi.

14-Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 24.11.2016 tarih ve 563 sayılı” Spor Kulübüne nakdi yardım“ a ait  yazısının görüşülmesi.

15-İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün, 24/11/2016 tarih ve 1712 sayılı “ Plan Değişikliği” ne ilişkin yazısının görüşülmesi.

Dilek  ve  temenniler                                                                              

Birsen KAYA AKAT

Belediye Başkanı